Bale Eğitimi

Bale Eğitimi : Bale, belli figürlere, adım atışlara dayalı dans ve müzikli gösteri türüdür. İtalya’da Rönesans döneminde ortaya çıkmış olup, Fransa ve Rusya’ da gelişmiş bir performans sanatıdır. Dünya çapında yayılarak birçok başka dansları da etkilemiştir. Bale; drama, müzik, kostüm, makyaj ve dekor sanatlarının birleştirilmesiyle birlikte tiyatro gösterisi olarak da  tanımlanabilir.  

bale eğitimi

Erken yaştaki eğitim çok önemlidir. Bununla birlikte son zamanlarda çok popüler olan yetişkin bale kursu da tercih edilmektedir. Hangi yaşta olursak olalım; bedensel sağlık, esneklik, ritim ve müzik duygusu, koreografi algısının yanı sıra; disiplinli çalışma ve sabır eğitimin temelini oluşturmaktadır.

Alanında donanımlı, pratik yeterliliğe sahip uzman kadromuz ile; ister hobi amaçlı ister akademik amaçlı, disiplin çerçevesinde bizlerle güven içinde bu yolculuğa çıkabilirsiniz.

Bale Eğitimi Eğitimlerimiz HEK Bilim ve Sanat Okulu Etimesgut Batı Şubesinde verilmektedir. Konusunda uzman deneyimli eğitmenler eşliğinde çocuklarımız profesyonel bir şekilde eğitimlerini almaktadırlar.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından izinli ve onaylı olan kursumuzda, öğrencilerimiz her seviyenin sonunda “Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika” almaktadırlar.

HEK BİLİM VE SANAT HAKKINDA

HEK Bilim ve Sanat Akademisi: HEKNOLOGY Grup bünyesinde bulunan ve yaklaşık 36 yıldır sektöründe lider konumda hizmet veren Hitit Eğitim Kurumlarının iştirakidir. 2-17 yaş arası çocuk ve gençlerimiz için spesifik olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat, Müzik, Resim, Bale dallarında eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Odak noktası çocuklarımızın ve gençlerimizin daha fazla gelişimini sağlamak olan kurumumuz;36 yıllık eğitim tecrübesini bu alanda sizlerle buluşturmanın heyecanı ve sevinci içerisindedir. Bu heyecan ile sizlere her gün daha iyisini verebilme adına çalışmalarına ara vermeden devam edecektir. 

BALE EĞİTİMİ KURSUNA YENİ BAŞLAYAN ÇOCUKLAR İÇİN BALENİN FAYDALARI

bale kursu

Çocuklarımızın bir sahnede olduğunu ve orayı aydınlattığını görmek hepimizi çok heyecanlandırır elbette. Daha bir kaç yıl önce doğan çocuğumuzu sahnede görmek bizleri inanılmaz heyecanlandırır. Ama bunun dışında balenin pek çok faydası vardır.

Kelime Bilgisi

Bale eğitimi , küçük dansçımızı yepyeni kelimelerle dolu bir dünyayla tanıştırır. Dansçımızın vücudunun bölümlerini çalıştırmadan önce, tek tek bu kısımların isimlerini öğrenmesi gerekiyor. Eğitmenlerimiz ilk derslerde çocuklarımızı yere oturtur ve ayak topuklarından itibaren onlara kalbini, karnını göstererek derslere başlar. Bu zihinsel egzersizler çocuklarımızın kelime öğrenmesine ve kendilerini daha iyi tanımalarına yardımcı olur. Bükülmek, kıpırdamak, uzatmak gibi pek çok kelimeyle tanışacak olan çocuklarımız için deneyimli bale eğitmenlerimiz dans stüdyomuzu değerli bilgilerin sunulduğu sınıflara dönüştürmektedir.

Esneklik

Bale öğretmenlerimiz doğru esnemesi için çocuklarımıza gerekli yolları öğretmektedirler. Bale derslerinde esneklik çok önemlidir ve kusursuz bale yapabilmesi için kusursuz esnekliğe sahip olunması gerekir. Sağlıklı esnekliğe kavuşabilmek için haftalık egzersizlerimizle öğrencimizi destekleyerek, geliştiriyoruz.

Güç

Hek Bilim ve Sanat Akademisi’nde öğretmenlerimiz baleyi eğlenceli bir şekilde tanımlıyor.; “Kıyafetlerinizi değiştirip egzersiz yapın çocuklar!

Zarif bale pozları oluşturabilmek ve aynı zamanda zorlu pozlar için GÜÇ şarttır. Bu sebepten dolayı esneklikle gücün birleşmesi gerekir.

Bale sınıflarımızdaki en iyi güç geliştirme egzersizleri, eğlenceli şekilde hayal güçlerini de çalıştırarak, denenmiş fitness aktiviteleriyle birleştirmektir.

Örneğin; çocuğumuz yerde sırt üstü yatar ve bacaklarını bükerek bir dağ hayal eder ve bir ipe tırmanmayı hayal eder. Hayal gücüyle yavaşça dağa tırmanmayı ve geri inmeyi düşüneceklerdir.

Bale eğitimleri belki de çocuğumuzun ilk spor deneyimi olacak. Bu dans dersleriyle çocuklarımız hayatlarında yengeç görmemiş dahi olsa bir yengecin yürüyüşünü taklit etmeye çalışacaklar. Bu sayede uzuv gelişimini öğreneceklerdir.

Gerektiğinde küçük dansçımız kendini bir masa gibi düşünecektir. Karnı havadayken kendini yerden hem uzak tutacak hem de öğretmeninin komutuyla bir kolunu karnından bir ısırık almak için kullanacaktır. O esnada diğer koluna ağırlık binen çocuğumuzun dengesi kuvvetlenecek ve gücü artacaktır.

Bale dersi sayesinde sunulan güç ve esneklik, çocuğumuzun sağlıklı kalmasına ve fiziksel olarak aktif bir yaşam tarzının temelini atmasına yardımcı olacaktır. Çocuklarımızın uzun yıllar ders alması atletik aktiviteleri planlamasına, içsel gücünü artırmasına faydaları paha biçilemezdir.

Disiplin

Muhtemelen bale dersi, yeni yürümeye başlamış veya daha ilk kursu olan çocuğunuzun, anne babası olmadan bir otorite figürüyle ilk tanışması olacaktır.

Hek Bilim ve Sanat Akademisi olarak elbette ki belirli kurallarımız var ve eğitmenlerimiz bu doğrultuda yeni dansçılarımızı eğitecekleridir.

Örneğin; çocuğumuz ders alanını diğer çocuklarla nasıl paylaşacağını öğrenecek ve kendi sırasını bekleyecektir. Bu sayede her dansçımız bir sıra alarak ışığını parlatacak ve liderlik özelliği daha fazla gelişecektir. Aynı zamanda akranlarına saygı duyan güçlü sanatçılar olabilmeleri için de kurum olarak bazı kuralların şart olduğunu düşünüyoruz.

Kendine Güven

Deneyimli dans eğitmenlerimiz, küçük balerinlerimizin öz güvenlerini arttırmak için pek çok fırsat yaratacaktır. Ders almaya başladıklarında göz teması kurmalarını sağlamak için eğitmenlerimiz ellerinden geleni yapacaklardır. Sadece birkaç ay sonra çocuklarımız kabuklarından çıkmaya başlayacaklardır. Dans stüdyosu çocuklarımızın başarılarından dolayı övülmeleri için oldukça güvenli alanlardır. Eğitmenlerimiz her öğrencisini alkışlayarak, hak ettikleri övgüyü sunacaktır. Bir resital seyircisinin alkışlarıyla birleşen bu anlar, gelecek için de dansçımız için kalıcı izlenimler bırakacaktır.

Yaratıcılık

Bale, genellikle sporcular için ve bir sanat olarak kabul görür. Bale, çocuklarımızın duygularını, fikirlerini güçlü hareketlere dönüştürebilmesi için inanılmaz bir çıkış noktasıdır. Boya yapıp resim çizmek için bir masaya oturacak kadar sabırlı olmayan bazı çocuklarımız için bir dans stüdyosu, yaratıcılıklarını keşfetmeye zemin hazırlayacaktır.

Arkadaşlık

Dançıların bale dersinde kurdukları dostluklar çok güçlüdür. Çünkü ekip çalışması ve dans aşkıyla kuruludur. Bale dersi çocuğunuzun ortak bir ilgi alanıyla beraber diğer çocuklarla tanışacağı ilk zamanlarından biridir. Bale sınıflarında öğrenciler birbirlerini zamanla destekler ve güvenirler.

Gelin HEK Bilim ve Sanat Akademisi olarak çocuklarımızın ışığını birlikte parlatalım. Bale Eğitimi Ankara