GİTAR KURSU / GİTAR EĞİTİMİ

Gitar Kursu : Gitar , parmakla veya pena ile çalınan, sap üzerinde ses perdeleri olan, telli bir çalgı türü. Gitarlar genelde altı tellidir ve farklı çeşitlerdeki ağaç türlerinden yapılabilirler. Gitar neredeyse her türlü müzik türünde kullanılan bir müzik aletidir. Dünyanın tüm müzik türlerinde yaygın olarak kullanılan gitar, bu özelliği ile diğer enstrümanlardan ayrılmaktadır. Farklı müzik türlerindeki sayısız örnek içermesi nedeni ile de  öğrenim sürecinin eğlenceli olmasını sağlamaktadır. Farklı müzik türlerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş gitar çeşitleri bulunmaktadır.

Gitar Kursu

Klasik Gitar: Boşluklu ahşap gövde ve klavye üzerine tutturulmuş üç naylon ve üç metal telden oluşmaktadır. Klasik ve pop müzikte oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan bu gitar türü, evrimleşmiş formları ile Flamenko, caz ve etnik müzik türlerinde de kullanılmaktadır. Gitar çalmak isteyen kişinin başlangıçta bu gitar türü ile başlaması tavsiye edilmektedir.

Elektro Gitar: Boşluklu veya boşluksuz gövde ve klavye üzerine tutturulmuş altı çelik telden oluşmaktadır. Manyetiklerinden alınan titreşimler bir amplifikatör yardımıyla sese dönüştürülerek çalınır. Farklı müzik tarzlarına uygun birçok çeşidi olması ile birlikte; blues, caz, country, rock, pop, reggie gibi birçok müzik türünde yaygınca kullanılmaktadır.

Akustik Gitar: Boşluklu gövde ve klavye üzerine tutturulmuş altı çelik telden oluşmaktadır. Pop, country, blues gibi müzik türlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

 Alanında donanımlı, pratik yeterliliğe sahip uzman kadromuz ile ister hobi amaçlı ister akademik amaçlı, disiplin çerçevesinde bizlerle güven içinde bu yolculuğa çıkabilirsiniz.