Çocuklar için Resim Kursu

Çocuklar için Resim Kursu: Resim sanatı, bilinen en eski ve köklü sanat dallarından biri olup,. bu sebeple de diğer sanat dallarının odak noktasında bulunmaktadır. Resim, herhangi bir yüzey üzerine çizgi ve renklerle yapılan,  her tür malzemenin kullanılabildiği bir anlatım tekniğidir.

İlk resimlerin yapılış amaçları arasında, insanın, kendilerini doğa karşısında oluşturdukları mistik eğilimler doğrultusunda, yaşam alanlarına kötülük getirdiğine inanılan olguları uzaklaştırmak, ava dair bereketin arttırılması, topluluğun gelişimi ve güvenliği bakımından genç avcı adaylarına dönük eğitim, doğaya duyulan hayranlık ve keşfetme ihtiyacının yer aldığı kabul edilir.

Çocuklar için Resim Kursu

   Her yaştaki bireylerin deneyim kazanabileceği bir alan olmakla birlikte; beceri, anlatım gücü, figür-renk uyumu, kompozisyon algısı, zaman ve sabır bu sanatın icrasında önemlidir.

Alanında donanımlı, pratik yeterliliğe sahip uzman kadromuz ile ister hobi amaçlı ister akademik amaçlı, disiplin çerçevesinde bizlerle güven içinde bu yolculuğa çıkabilirsiniz.

HEK BİLİM VE SANAT HAKKINDA

HEK Bilim ve Sanat Okulu, HEKNOLOGY Grup bünyesinde bulunan ve yaklaşık 37 yıldır sektöründe lider konumda hizmet veren Hitit Eğitim Kurumlarının iştiraki olarak hizmet vermektedir. 4-17 yaş arası çocuk ve gençlerimiz için spesifik olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Çocuklar için Resim Kursu Kaç Yaştan İtibaren Başlamaktadır?

Çocuk Resim Eğitimi eğitimlerimiz 4 yaştan itibaren başlamaktadır. Kızılay ve Etimesgut şubelerimizde bu eğitimler verilmektedir.