STEAM EĞİTİMİ – 4’lü Bilim ve Sanat Eğitimi

steam eğitimiSTEAM Eğitimi uluslararası literatürde Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik olarak geçmektedir. Tabi bu ana konu başlıkları standart olarak geçse de içerik olarak birçok farklı steam eğitimi mevcuttur.

Biz HEK Bilim ve Sanat Okulu olarak STEAM Eğitimimizi dört farklı ders ile vermekteyiz. Bunlar: Robotik-Kodlama Eğitimi, Gitar Eğitimi, Resim Eğitimi ve İngilizce (Speaking) Eğitimi olarak belirlenmiştir. Burada ki amacımız, çocuklarımızın bilim ve teknoloji eğitimlerini alırken beraberinde sanatsal faaliyetlerini de geliştirmeleridir. Burada müzik eğitim dalı belirlenirken birçok yaş grubunun en yaygın müzik dalı olan gitar eğitimi seçilmiştir. Aynı zamanda resim eğitimi de müfredatımızda standarttır. 

STEAM Eğitimi İşleyişi

Eğitimlerimiz hafta sonu tek yarım gün olacak şekilde düzenlenmektedir. Her eğitim birer ders olarak verilmektedir. Haftada 1 ders Robotik Kodlama eğitimi , bir ders Gitar Eğitimi, bir ders Resim Eğitimi ve bir ders de İngilizce Konuşma (Speaking) eğitimi verilmektedir.

Robotik Kodlama Eğitimi : Robotik Kodlama eğitimlerimiz, Arduino alt yapısını kullanarak verilmektedir. Bu eğitim ile çocukların seviyesine inerek gelişimlerini en doğru yöntemle sağlamayı hedeflemekteyiz. 

Gitar Eğitimi : STEAM Eğitimimiz ile bilim ve teknoloji eğitimlerimize sanatı da ekliyoruz. Çocuklarımız bilim ve teknoloji eğitimleri alırken aynı zamanda müzik eğitimi de alarak farklı bakış açılarıyla kendilerini geliştirmiş olacaklar.

Resim Eğitimi : STEAM Eğitimlerimize bir yenisini daha eklediğimiz sanat dalı resim eğitimimizdir. Bilim ve sanat eğitimlerini bir arada alacak olan öğrencilerimiz, Türkiye’de ilk defa HEK Bilim ve Sanat Okulu ile bu farkı yaşayacaklardır.

İngilizce Eğitimi (Speaking) : Dörtlü eğitim müfredatımızda İngilizce Konuşma eğitimlerimiz de yer almaktadır. Drama yöntemiyle çocuklarımız sıkılmadan oyunlarla kelime hazinelerini geliştirecekler ve günlük hayatta kullanacakları konuşma ingilizcesinin temellerini atmış olacaklardır.

HEK Bilim ve Sanat Okulu Hakkında

HEK Bilim ve Sanat Okulu, HEKNOLOGY Grup bünyesinde bulunan ve yaklaşık 36 yıldır sektöründe lider konumda hizmet veren Hitit Eğitim Kurumlarının iştiraki olarak hizmet vermektedir. 5-17 yaş arası çocuk ve gençlerimiz için spesifik olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

HEK Bilim ve Sanat Okulu: Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat, Müzik, Resim, Bale dallarında eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Odak noktası çocuklarımızın ve gençlerimizin daha fazla gelişimini sağlamak olan kurumumuz, 36 yıllık eğitim tecrübesini bu alanda sizlerle buluşturmanın heyecanı ve sevinci ile sizlere her gün daha iyisini verebilme adına çalışmalarına ara vermeden devam edecektir.