BATERİ EĞİTİMİ

Bateri Eğitimi : Bateri, davullar ve zillerden oluşan bir vurmalı enstrümandır. Şarkılarda ritim tutmaya yarar ve Fransızca bir kelimedir. Bateri çalmak için denge ve akıcılık gerekli olmakla birlikte, metronom ile çalışmak önemlidir. Single-stroke, double-stroke, paradidle, double paradidle, üçlemeler, altılamalar gibi el teknikleri ile, dörtlük ritim  üzerinde dörtlük, sekizlik, onaltılık kick vuruşları gibi sağ ayak teknikleri, hi-hat ile dörtlük, sekizlik, onaltılık saymak gibi sol ayak teknikleri ve  el-ayak kombinasyonları içeren teknikler üzerinde alıştırmalar yapılması uygun görülmektedir.

bateri eğitimi

Bateri, ordu bandolarında, etnik orkestralarda ya da klasik müzikte parça parça vurmalı sazlar kullanılsa da, parçaların birleşip bir set haline gelmesi 19. yüzyılı ortalarında Amerika’da yeni nesil müziğin şekillenmeye başlamasıyla, çeşitli bando ve orkestra üyelerinin çalışmalarında ortaya çıkmaya başlamıştır. 20. Yüzyılın başlarında Amerika’da ortaya çıkan ekonomik kriz (Büyük Buhran) sonrası birden çok perküsyoncunun yapması gereken işi bir adamın yapması daha da çekici hale gelmiştir.

Bateri eğitimi başlangıcında, ( davul seti) belirli ritimler çalmaya, stil avcılığı yapmaya başlamadan öncelikle diğer enstrümanlarda olmayan bir zorluğu atlatmak gerekir. Bir baterist (davulcu) enstrümanını baget, fırça ,rute gibi ara ekipmanlar kullanarak çalar. Bu yüzden önce bu ekipmanların kullanımı üzerine çalışmalar yapılması gerekmektedir.

Alanında donanımlı, pratik yeterliliğe sahip uzman kadromuz ile ister hobi amaçlı ister akademik amaçlı, disiplin çerçevesinde bizlerle güven içinde bu yolculuğa çıkabilirsiniz.